גרר בחולון

077-7392784

גרר משקפיים

להזמנת גרר משקפיים חייגו אלינו ונגיע אליכם תוך 30-60 דקות!

גרר משקפיים

כל אחד עלול למצוא את עצמו תקוע עם הרכב באמצע הדרך, דבר שללא ספק עלול להוביל למצבים של לחץ וסטרס. חשוב לדעת למי לפנות, על מנת ליהנות משירותי גרר ברמה הגבוהה ביותר. יש לבחור בחברה שתוכל לספק לכם את הגרר המתאים ביותר לרכב שלכם, מאחר ולא לכל חברה יש את הגרר המתאים על מנת לחלץ אתכם מחניונים תת קרקעיים. גרר משקפיים יכול להיכנס לכל חניון תת קרקעי ולכל מקום שגרר רגיל אינו מסוגל להיכנס אליו, על מנת לחלץ את הרכב שלכם בקלות ובמהירות.

גרר משקפיים

גרר משקפיים – קווים לדמותו

גרר משקפיים הינו גרר חצי הרמה, שנחשב לגרר הנפוץ והפופולארי ביותר בארץ. בעבר היה ניתן לראות גרר מסוג זה בכל כבישי הארץ, מאחר והוא מצליח להגיע לכל מקום ולחלץ את כל סוגי הרכבים, כולל רכבים שנתקעו בחניון תת קרקעי או באזור עם תנאי שטח בעייתיים, שאינם מאפשרים כניסה של גרר מסוג אחר.

אך היום, מאחר ורוב המכוניות החדישות זקוקות לגרר משוכלל יותר, שיאפשר לשמור על הסוללה שלהן ולמנוע נזק בזמן גרירה, פחות נפוץ לראות את גרר המשקפיים. אך בחלק מהמקרים, מדובר על גרר חשוב וחיוני, שלא ניתן להסתדר בלעדיו. גרר מסוג זה מסוגל לגרור רכב יחיד, באמצעות הרמה של שני הגלגלים הקדמיים שלו. גלגלים אלו מחוברים ל"משקפיים" של הגרר, בעוד ששני הגלגלים האחוריים מונחים על הכביש. כמובן שעל מנת לגרור רכב בצורה כזו, יש צורך ששני הגלגלים האחוריים יהיו מסוגלים להתגלגל על הכביש.

לכן במקרה של תאונה, שגרמה לנזק לחלק האחורי של הרכב, לא ניתן יהיה להשתמש בגרר משקפיים.

מה חשוב לדעת לגבי גרר משקפיים?

אומנם ישנם לא מעט יתרונות לשימוש בגרר משקפיים, אך יש לזכור כי מדובר על גרר, שאינו מתאים לכל מצב. גרר מסוג זה מתאים אך ורק לגרירת רכב יחיד בכל פעם, לכן הוא לא יהיה שימושי במידה ויש צורך לגרור מספר רכבים, או לחילופין, לאסוף רכב נוסף על הדרך. אך יש לזכור כי מדובר על גרר מהיר במיוחד, בזכות גודלו הקומפקטי. כמו כן, הוא חסכוני מבחינת תחזוקה, מאחר והוא אינו מכיל משטח או רמפה, הזקוקים לתחזוקה משמעותית. כתוצאה מכך, השימוש בגרר משקפיים יהיה לרוב זול ומשתלם יותר.

גרר משקפיים – פתרון יעיל מן העבר

לפני עידן המכוניות החדשות, גרר המשקפיים היה המצאה מבריקה שהייתה נפוצה מאוד בקרב שירותי גרירה ברחבי העולם. גרר זה, הידוע גם בשם "גרר חצי הרמה", הפך לפופולרי ביותר הודות ליתרונותיו הייחודיים. בניגוד לגרר רגיל אשר מרים את כל הגלגלים, גרר משקפיים מרים רק את גלגליו הקדמיים של הרכב בעוד שהגלגלים האחוריים ממשיכים להיגרר על הכביש.

שיטת גרירה זו ניתנת לביצוע כל עוד הגלגלים האחוריים יכולים להסתובב בחופשיות ואינם סובלים מנזקים. היתרון המשמעותי ביותר של המצאה זו היה גודלה המזערי ביחס לגררים אחרים באותה תקופה, דבר שאפשר לה להגיע למקומות שאף גרר לא יכול היה להגיע אליהם באותם ימים – חניונים תת-קרקעיים, מגרשי חניה צפופים ואזורים סגורים נוספים.

כיום, עם המעבר לרכבים חדשים ומתקדמים יותר, גרר המשקפיים כמעט ונעלם מהנוף. עם זאת, מדי פעם עדיין ניתן לראות שימוש בו, בעיקר כאשר צריך לחלץ רכב ישן שנתקע באזור בלתי נגיש. לכן גם בימינו, גרר המשקפיים מהווה "מציל חירום" יעיל במצבים ספציפיים, הודות לממדיו המצומצמים שעדיין מאפשרים לו גישה למקומות שגררים מודרניים אינם מסוגלים להגיע.

מהם היתרונות של גרר משקפיים?

כעת נציג בפניכם מידע בנוגע לחלק מן היתרונות העיקריים של גרר המשקפיים:

  • גישה ללא מתחרים – גרר המשקפיים הוא בעל יכולת ייחודית לחדור לאזורים קשים לגישה ששום גרר אחר אינו מסוגל להגיע אליהם. זאת בזכות המידות הזעירות שלו, שבדרך כלל עומדות על פחות מ-2 מטר אורך ורוחב. בניגוד לגרר רגיל אשר דורש שטח גדול ופנוי כדי לתמרן ולהפעיל את מנגנון ההרמה, גרר המשקפיים יכול לחמוק ולפלס את דרכו בין מכשולים, עמודים, קירות ואלמנטים אחרים במרחב מצומצם ביותר. מכאן שאין תחליף לגרר זה כאשר מדובר בחילוצם של כלי רכב שנתקעו בחניונים תת-קרקעיים, במקומות חניה צפופים במיוחד, או בכל מצב דומה הדורש רמת גישה ויכולת תמרון גבוהות במיוחד.

  • גמישות תפעולית – יתרון בולט נוסף של גרר המשקפיים הוא יכולתו להפעיל את מנגנון הגרירה גם כאשר הגלגלים האחוריים של הרכב הנגרר אינם כשירים להרמה, למשל עקב נזק או תקלה מכנית בציר האחורי. בשונה מגרר רגיל הזקוק לארבעה גלגלים תקינים, גרר משקפיים מרים רק את הציר הקדמי ומאפשר לגלגלים האחוריים להיגרר על הכביש כל עוד הם חופשיים להסתובב. זוהי יכולת ייחודית המאפשרת גרירה מוצלחת של רכבים שלא הייתה אפשרית כלל בגרר סטנדרטי.

  • פשטות תפעול ותחזוקה – גרר המשקפיים נחשב לאחד מכלי העזר הנוחים והפשוטים ביותר להפעלה עבור נהגים וגוררים. שלא כמו גררים מורכבים הדורשים מיומנות וידע טכני, תפעול גרר משקפיים קל ואינטואיטיבי גם עבור אנשים ללא ניסיון מוקדם. פעולות עגינת הרכב הנגרר אליו וניתוקו ממנו פשוטות יחסית ואינן דורשות הכשרה או מיומנות מיוחדת. בנוסף, מבחינת תחזוקה גרר משקפיים אינו זקוק לטיפולים תכופים או מורכבים, מה שתורם לאמינות גבוהה יותר בהשוואה לסוגי גררים אחרים.

מדוע גרר משקפיים פחות פופולרי כיום?

למרות שבשנים קודמות הוא היווה את הברירה המועדפת, כיום נעלם כמעט לחלוטין השימוש בגרר המשקפיים בקרב שירותי גרירה מודרניים. הסיבה לכך טמונה בהתפתחות טכנולוגיית הרכב המודרנית, אשר הביאה לייצורן של מכוניות משוכללות הרגישות יותר לנזקי גרירה. מאחר שגרר משקפיים אינו מספק הגנה הולמת לרכבים אלו במהלך הגרירה, יצרניות הרכב ממליצות היום לעשות שימוש בגררים משוכללים יותר בעלי רמפה המיועדים למניעה של נזקים. מכאן הנטישה הגורפת של טכנולוגיית העבר לטובת פתרונות גרירה מודרניים יותר.

אנו בגרר גולן נשמח לספק לכם גרר משקפיים ברמה הגבוהה ביותר, על מנת לחלץ אתכם מכל מקום אפשרי. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל לשלושה עשורים בתחום ונשמח לתרום לכם מהידע הרב שצברנו לאורך השנים. אנו מחזיקים ברישיון המתאים מטעם משרד התחבורה ומתמחים בשירותי גרירת רכבים, חילוץ, פינוי רכבים נטושים, שירותי דרך וחילוצי שטח. הגרר שלנו יגיע לכל מקום הכרחי, על מנת לחלץ אתכם ולהביא אתכם הביתה בשלום. אנו זמינים עבורכם 24/7, צרו קשר!

כותב המאמר - עידן הגרריסט

כותב המאמר - עידן הגרריסט

עידן הגרריסט משתף אתכם בסיפורי גרירה ומידע שימושי על כל סוגי גרירת הרכבים מהשטח ומהעבודה היומיומית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאיזה עיר אתה צריך גרירה?

לחץ על העיר שממנה תרצה לגרור…
מפות גרירה
חולון
בת ים
ראשון לציון
תל אביב
רמת גן
גבעת שמואל
בני ברק
פתח תקווה
אשדוד
ירושלים
רמלה
נס ציונה
רחובות
ראש העין
באר יעקב
כפר סבא
רעננה
הוד השרון
הרצליה
רמת השרון
אלעד
שוהם
יהוד
אור יהודה
קרית עקרון
יבנה
לוד
גבעתיים
להזמנת גרירה מהירה לחצו כאן 📞 דילוג לתוכן